Nowoczesna Pracownia Endoskopii w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia

Nowoczesny sprzęt i szeroki zakres badań

2 kwietnia br. w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia otwieramy pracownię endoskopii. Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym:

• dwa gastroskopy
  • dwa kolonoskopy
  • procesor obrazu
  • videobronchoskop
  • dwukomorową myjkę endoskopową

Całkowita wartość projektu wyniosła 1 403 908 złotych, z czego 85% dofinansowania pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 z projektu ”Poprawa dostępności do infrastruktury zdrowotnej poprzez inwestycję w aparaturę medyczną w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o.”.

Dostępność badań i wysoka jakość usług

W nowej pracowni wykonywane będą badania przewodu pokarmowego, w tym:

• gastroskopia
  • kolonoskopia

Dodatkowo możliwe będzie pobieranie biopsji do badań histopatologicznych oraz usuwanie polipów przewodu pokarmowego.

Otwarcie pracowni endoskopii w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia znacząco poprawi dostępność do badań endoskopowych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. Nowoczesny sprzęt i wysoko wykwalifikowana kadra medyczna zapewnią pacjentom wysoką jakość świadczonych usług.

Rejestracja telefoniczna i osobista

Od 2 kwietnia można zarejestrować się na badania! Dostępne są dwa sposoby rejestracji:

• Telefoniczna: pod numerem telefonu 62 503 22 10
  • Osobista: w Budynku Przychodni Specjalistycznych (przy Al. Wolności 4 na terenie szpitala)

Zapraszamy do korzystania z usług nowej pracowni!

Dodatkowe informacje:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań i do skorzystania z usług nowej pracowni endoskopii w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia!

Przygotowanie do kolonoskopii

Przygotowanie do gastroskopii