Gastrolizer – zapisz swoje dziecko na badanie!

Czy Twoje dziecko było ostatnio pacjentem Oddziału Pediatrycznego?

Jeśli tak, to zapewne chcesz wiedzieć czy Twoje dziecko ma nietolerancję na:

Laktozę

Fruktozę

Sacharozę

Laktulozę

Wykonaj prosty, zupełnie nieinwazyjny  i łatwy Wodorowy Test Oddechowy w naszej Poradni Pediatrycznej.

Właściwe rozpoznanie na pewno ułatwi ewentualne późniejsze leczenie!

Uwaga! Pacjentami naszej poradni mogą zostać wyłącznie osoby, które odbyły pobyt na Oddziale Pediatrycznym!

Więcej informacji na naszej stronie lub pod numerem telefonu:

WODOROWE TESTY ODDECHOWE (WTO)

Wodorowe testy oddechowe – teraz możecie Państwo te proste, nieinwazyjne badanie wykonać w naszym szpitalu!

Badanie gastrolizerem pozwala na potwierdzenie prawidłowości przebiegu procesu trawienia i wchłaniania węglowodanów przez nasz organizm. Wodorowe testy oddechowe wykonywane są w okolicznościach, w których są podejrzenia u pacjenta nietolerancji żywieniowych, m.in.: nietolerancja laktozy, nietolerancja fruktozy, nietolerancja sacharozy oraz innych dolegliwości gastroenterologicznych jak długi czas pasażu jelitowego czy przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego (SIBO).

NA CZYM POLEGA BADANIE WODOROWym TESTem ODDECHOWYm ?

Jest to badanie, które pozwala na wykrycie wodoru w wydychanym powietrzu oraz określenie jego wartości po przyjęciu przez pacjenta węglowodanów (cukrów). Wodór jest gazem produkowanym w procesie fermentacji, w rezultacie działania bakterii na węglowodany w jelicie. Dalej przedostaje się do krwi, a dalej do pęcherzyków płucnych, gdzie zostaje usuniety wraz z wydychanym powietrzem poprzez drogi oddechowe. W zaburzeń niedoboru enzymów trawiennych część lub całość spożytych węglowodanów nie zostaje strawiona i ulega zawyżonej, złej fermentacji w jelicie grubym, czego konsekwencją jest wytworzenie znacznej ilości wodoru.

METODYKA DZIAŁANIA GASTROLIZERÓW NA PRZYKŁADZIE NIETOLERANCJI LAKTOZY:

Laktoza to cukier, który znajduje się w mleku. Jest nieprzyswajalna przez organizm, jeżeli nie zostanie zamieniona w glukozę. Wymiana ta następuje, gdy laktoza przechodzi przez żołądek do jelita cienkiego i wchodzi w kontakt z enzymem o nazwie laktaza. W przypadku niedoboru tego enzymu laktoza nie ulega rozkładowi, co prowadzi do nietolerancji laktozy. W jej wyniku wodór wytwarzany przez bakterie zostaje zaabsorbowany przez ścianę jelita cienkiego lub grubego. W takiej sytuacji wodór zostaje przetransportowany do płuc, gdzie zostaje uwolniony w wydychanym powietrzu, a jego zawartość może zostać zmierzona za pomocą gastrolizera.

GASTROLIZERY

Gastrolizery – służą do wykonywania wodorowych testów oddechowych. Gastrolizer  jest w stanie zdiagnozować szereg dolegliwości gastroenterologicznych oraz nietolerancji żywieniowych na podstawie informacji o zawartości wodoru w wydychanym powietrzu. Gastrolizery można stosować u wszystkich pacjentów, we wszystkich grupach wiekowych. Do urządzenia podłącza się jednorazowy ustnik lub maskę dla dzieci lub dorosłych.

Zarejestruj się na badanie gastrolizerem (wodorowe testy oddechowe): 62 503 22 73